Evinizde Bayram Hazırlığı

  • Anasayfa
  • Evinizde Bayram Hazırlığı
Evinizde Bayram Hazırlığı

Evinizde Bayram Hazırlığı

İçerisinde olduğumuz COVID-19 pandemisi nedeniyle bu yıl da geçen yılki gibi, bayramların o kalabalık, tüm geniş aileyi bir araya getiren sofraları olmayacak. Ama gelecek bayramlarda sevdiklerimizle sağlıklı bir şekilde bir arada olabilmek için bu bayramı bu şekilde geçirmemiz gerekiyor.

Tabii alışık olduğumuz bazı şeyleri bu bayram yapamayacak olsak da bayram temizliği olmadan olmaz! O halde hemen “Bayram temizliği nasıl yapılmalı?” anlatalım. Bu arada evin temizliği için kollarınızı sıvamadan önce “Evinizi Gerçekten Temizlediğinize Emin misiniz? En Sık Yapılan Temizlik Hataları” yazımıza göz atmanızın faydalı olabileceğini de belirtelim.

İşte, pratik bayram temizliği için öneriler:

İlk Adım: Plan Yapın, Eksiklerinizi Giderin

Hakkıyla bir bayram temizliği yapmak için bir gün yeterli olmayabilir. Eğer bayram temizliği yapmak için bir gün ayırdıysanız bu konuda ailenizdeki diğer bireylerden yardım almanız gerekebilir. Aksi takdirde oldukça yorucu ve zamanla yarışacağınız bir gün sizi bekliyor demektir.

Evinizin alanlarını bir temizlik sırasına koymak, temizlik yaparken daha planlı olmanızı sağlar ve işinizi kolaylaştırır. İlk olarak, temizledikten sonra girmeyeceğiniz ve dolayısıyla dağılmayacak alanları temizlemeyi tercih etmelisiniz. Yatak odanız, varsa çalışma odanız temizleyeceğiniz ilk yerler olabilir. Banyo ise kesinlikle temizlemeniz gereken son yer olmalı. Bu arada halılarınızı kısa süre önce yıkatmadıysanız bayram temizliğine halı yıkatmayı da dâhil edebilirsiniz.

Kaynak : Tıklayınız